Интервју со Дарија Папеш – Business Development практикант во A1

Сара П.
Дарија Папеш е една од помладите, но и една од најамбициозните студенти на програмата! Студентка е и на Универзитетот American College и моментално е дел од…

Светски признатиот сертификат беше клучен фактор да ја изберам Galeksia

Сара П.
Ема Мицковска е студентка од септемвриската група на програмата Professional Diploma in Digital Marketing.     Ема работи моментално како Digital Marketing Executive во Simplify ERP, но…

„Одлично искуство, вистински women-power team!“ – Sara Fashion

Сара П.
Ема, Корнелија, Снежана, Елена, Михаела, Кристина и Стефанија се девојките кои работеа на практичниот проект за нашиот learning партнер Sara Fashion. Денес разговаравме со нив за…

Сања: The time to act is now, ве чекам во следната група

Сара П.
Сања Здравковиќ е најновиот член во тимот на Galeksia, Manager of Business Administration која им овозможува беспрекорно искуство и едукација на нашите студенти на програмата.  …

Како Ива го сруши рекордот за highest score ever на финалниот тест?

Сара П.
Ива Јосифоска е сертифициран дигитален маркетер од програмата, која успешно ја гради својата digital кариера во Vrootok како digital marketing specialist. Исто така, Ива е дел…

Маркетингот нуди бесконечно можности за искажување на креативноста

Сара П.
Стефанија Костовска е студентка од септемвриската група на програмата Professional Diploma in Digital Marketing. Моментално работи како Retail Customer Representative во HalkBank, но желбата да направи…

Pitch121: Со практично искуство до одличен кариерен старт

Сара П.
Славица, Томас, Јана, Маја и Александар можат да се пофалат со одлично изработени активности. Имаа шанса да ги применат презентациските и time-management вештини на презентацијата пред…

Како да си го развиеш бизнисот со помош на LinkedIn?

Сара П.
LinkedIn претставува многу моќен asset за сите брендови, компании, претприемачи доколку знаат да го искористат максимумот од платформата. Зошто е толку значаен? LinkedIn ти овозможува да…

Што сè можеш да работиш како дигитален маркетер?

Сара П.
Секој од нас барем еднаш доживеал мал момент на двоумење за изборот на професија.   Индустријата на глобално ниво се менува толку брзо, па не е…

Интервју со Јан К. – Marketing Communications практикант во А1 Македонија

Сара П.
Јан Кузмановски е еден од помладите студенти на програмата, дипломиран е-бизнис економист кој успешно го положи тестот и стана сертифициран дигитален маркетер.    Впечатливо за Јан…

Кои се најактуелните digital marketing трендови за 2022?

Сара П.
Не е нова вест дека дигиталниот маркетинг е индустрија која се менува секојдневно. Она што денес е актуелно, нема никаква гаранција дека ќе го задржи својот…

Интервју со Елена Трајчевска – Маркетинг директор во Клуб Спорт 77

Сара П.
Денес разговараме со Елена Трајчевска, студент на Professional Diploma in Digital Marketing, која работи како Маркетинг Директор во Клуб Спорт 77. Елена се приклучи на програмата…

Year in Review: Galeksia 2021

Сара П.
Aaaand it’s a wrap! Дојдовме и до крајот на 2021ва, година со многу предизвици, ups & downs, во која секој од нас научи многу. Последните 365…

Дигиталната трансформација е неминовен процес

Сара П.
Тања Павловска е студент на DMI програмата, која работи во маркетинг секторот во Винком. Се запиша со цел да се доедуцира во сферата на дигиталниот маркетинг…

Digital Marketing е сегашноста и иднината на еден успешен бизнис!

Сара П.
Денес разговаравме со Роберт Стојковски, агент за недвижности кој гради успешна кариера во Дубаи. Роберт се запиша на програмата со цел стекнатото знаење да го искористи…

Како да изградиш успешна кариера како digital nomad?

Сара П.
Доколку се прашуваш што е подобро од кариера како дигитален маркетер, одговорот е freelance кариера како digital nomad!    Во последните две години терминот digital nomad…

На муабет со ментор – коjа е Верче и што е Content Marketing?

Сара П.
Верче Карафилоска, за многумина позната како Вера Калин, е сертифициран DMI ментор, продукт маркетер и Copywriting/Messaging консултант со повеќегодишно искуство како соработник на B2B, SaaS и…

Водич за креирање успешна content маркетинг стратегија!

Сара П.
Дали знаеше дека 82% од маркетерите значително повеќе се посветиле на content маркетинг, што е за 70% повеќе од претходната година?  Content маркетингот е одлична маркетинг…

На муабет со ментор – коjа е Ивана и што е Email Marketing?

Сара П.
Ивана Јовановска е сертифциран DMI тренер, дел од тимот ментори и предава на модулот Email Marketing. Има обемно работно искуство во над 7 различни индустрии во…

Знаењето од Galeksia ми ги отвори вратите кон светот

Сара П.
Во денешното интервју разговараме со Елица Мајсторова, студентка на CDMP програмата. Елица живее во Малта и работи како ПР администратор во Hotel Line Limited која реши…