Новости

Galeksia втора година по ред е избрана за Platinum Partner на DMI

Ива Ј.
Особено се радуваме да ви споделиме дека втора година по ред сме избрани за Platinum Partner на престижниот Digital Marketing Institute од Ирска! На годишниот настан…

Сања: The time to act is now, ве чекам во следната група

Сара П.
Сања Здравковиќ е најновиот член во тимот на Galeksia, Manager of Business Administration која им овозможува беспрекорно искуство и едукација на нашите студенти на програмата.  …

Кои се најактуелните digital marketing трендови за 2022?

Сара П.
Не е нова вест дека дигиталниот маркетинг е индустрија која се менува секојдневно. Она што денес е актуелно, нема никаква гаранција дека ќе го задржи својот…

Year in Review: Galeksia 2021

Сара П.
Aaaand it’s a wrap! Дојдовме и до крајот на 2021ва, година со многу предизвици, ups & downs, во која секој од нас научи многу. Последните 365…

Ecom World Conference 2021 – Day 2

Ива Ј.
Официјално заврши најголемиот светски настан за е-трговија Ecom World Conference 2021 кој се одржа на 15-16 ноември 2021. Ова е првпат на едно место да се…

Што научивме од најголемиот настан за е-трговија?

Ива Ј.
На 15ти ноември започна најголемиот настан за е-трговија на глобално ниво: Ecom World Conference 2021. Овој настан го следат повеќе од 40.000 луѓе низ светот, присутни…

E-commerce: Ready, Set, Grow!

Елена A.
Овој ноември 12ти беше THE Day за најактуелните збиднувања од 2021 во е-трговијата во Македонија. Асоцијацијата за е-трговија го организираше најновиот четврти собир на домашните и…

Facebook стана Meta со нов фокус на metaverse!

Сара П.
Facebook официјално го смени името на компанијата во Meta! Оваа информација беше соопштена од основачот на Facebook, Марк Зукерберг за време на годишната конференција за виртуелна…

Теодора Филовска – добитник на наградата „Under 30“

Сара П.
Business Elite Awards ја објави листата на добитници на престижната наградата „Under 30” за најдобри бизнис-претприемачи, иноватори и визионери под 30 години на глобално ниво. Tеодора…

Збир на корисни дигитални ресурси

Ива Ј.
Денес одлучивме да направиме нешто поразлично до сега. Преку овој блог пост виртуелно ќе те „прошетаме“ низ платформата на DMI на која имаат membership пристап нашите…

Galeksia стана официјален Pearson VUE тест центар

Ива Ј.
После објавата дека Galeksia стана Platinum Partner на DMI, Galeksia доби уште едно големо признание. Официјално стана акредитиран Pearson VUE тест центар. Разговараме со Теодора и…

Galeksia – Platnium Partner на Digital Marketing Institute

Марија M.
За само една година Galeksia се докажа како експерт за обезбедување глобално призната едукација. Сертификацијата со која се стекнуваат студентите им овозможува да ги зајакнат своите…

Првиот Digital Maketing Talks вебинар на Galeksia

Марија M.
Вчера (16.02.2021) се одржа првиот вебинар од Digital Marketing Talks на Galeksia, на тема „Разликите во дигиталните маркетинг активности на компаниите кај нас и во странство“.…

Менторите на Galeksia: Што да очекувате business-wise од 2021

Марија M.
2020 година беше тест за повеќето бизниси и работни позиции како и за нивната можност за прилагодување. Годината што измина принудно го смени бизнис светот и…

Приклучи се на заедницата од 100.000+ дигитални маркетери од целиот свет

Марија M.
Да се биде дел од најголемата заедница на професионални дигитални маркетери од целиот свет звучи одлично зарем не? Со изучување на некоја од програмите на Galeksia…

Упатство за аплицирање за ваучер

Марија M.
Дознај како да аплицираш за ваучер до 30.000 ден. за дигитални вештини и да се стекнеш со светски признат сертификат! КОЈ МОЖЕ ДА АПЛИЦИРА? Сите државјани…

Бесплатни вебинари: Продолжи да се едуцираш со Galeksia

Марија M.
Бидејќи сакаме секој продуктивно да го користи времето поминато дома, неодамна решивме да почнеме со серија на бесплатни вебинари преку кои ќе можете да научите нешто…