Year in Review: Galeksia 2021

Aaaand it’s a wrap! Дојдовме и до крајот на 2021ва, година со многу предизвици, ups & downs, во која секој од нас научи многу. Последните 365 дена ги надминаа нашите очекувања, креиравме нови успешни приказни, склучивме продуктивни партнерства, нов upgrade на програмата и заедно пораснавме како тим! Иако едвај чекаме да откриеме што ни носи 2022ра, let’s take a look back во последната година и заедно да се потсетиме на успесите што ги постигнавме со нашите студенти, ментори и партнери! 

 

Погледни ја нашата година низ бројки и факти!

 

 

 

Нашите студенти се наша најголема мотивација за успех! Со нови сили и напори ја започнуваме 2022ра, каде што нè очекуваат мнооогу новитети, сертифицирани студенти, нови практични проекти и обновена програма. Ајде заедно да ја започнеме новата година во најдобро светло, со усовршени дигитални вештини и знаење. Во новата година ти посакувам да го извлечеш најдоброто од себе, да си ги исполниш сите New Year’s resolutions и да постигнеш врвни успеси на професионален план.

 

Среќни новогодишни и божиќни празници од тимот на Galeksia!

 

И не заборавајте, learn, execute, advance.

 

 

 

Биди и ти дел од глобалното семејство на дигитални маркетери на DMI со програмата на Galeksia! Унапреди го своето работење и својот бизнис, или смени ја својата кариера во оваа интересна насока.

Запиши се и учи со нас!

 

Не пропуштај ги најновите вести, директно во твоето сандаче