БЛОГ

Биди во тек со најновите трендови во дигиталниот маркетинг!

Со групата формиравме community каде секој учи од секого

Ива Ј.
Сара Пупалевска е дел од февруарската група на CDMP во Galeksia. За себе смета дека е оптимист, исклучително креативна и максимално посветена на секој предизвик со…

Сакам креативна и просперитетна професија како дигитален маркетер

Ива Ј.
Денес се дружиме со Наташа Сребренова Милески која учи на Galeksia директно од Швајцарија! Кога станува збор за онлајн едукација, можноста да се учи од секое…

Зошто да вложиш во едукација ова лето?

Ива Ј.
Доколку се прашуваше што да правиш ова лето и како да ги надополниш твоите дигитални знаења, we’ve got you covered! Ти претставуваме лимитирана летна понуда за…

Од почетник без предзнаење до Certified Digital Marketing Professional

Ива Ј.
Секогаш се радуваме кога споделуваме успешни приказни со вас! Запознајте ја Анѓела Милошевска, амбициозна девојка која на програмата на Galeksia се запиша без никакви предзнаења, а…

9 знаци дека си роден/а да бидеш дигитален маркетер

Ива Ј.
Изборот на вистинската професија е можеби најважната, а истовремено и исклучително тешка одлука што секој од нас ќе ја направи. Има луѓе кои се сигурни во…

Со сертификатот од Galeksia ние веќе сме ahead of the others

Ива Ј.
И покрај стекнатото знаење и факултетската диплома, Моника Каџибанова реши да ја продолжи својата едукација. Моника е амбициозен млад дигитален маркетер со голема желба за постојано…

Очекувам кариерна промена како дигитален маркетер

Ива Ј.
За да си студент на Galeksia не мора да имаш позадина или искуство во дигитален маркетинг. Денес се дружиме со Александар Погачник, советник за финансии кој…

Со Galeksia полесно ги препознавам барањата на клиентите

Елена T.
Нашите студенти се од најразлчини индустрии и со различно ниво на познавање на дигиталниот маркетинг пред да почнат да ја учат програмата.Еден од студентите кој успешно…

Galeksia стана официјален Pearson VUE тест центар

Ива Ј.
После објавата дека Galeksia стана Platinum Partner на DMI, Galeksia доби уште едно големо признание. Официјално стана акредитиран Pearson VUE тест центар. Разговараме со Теодора и…

Anni Farm како Learning Partner ги отвора вратите за студентите на Galeksia

Ива Ј.
Нашиот тим на ментори и студенти се на почеток на уште една успешна соработка со компанија која е лидер на пазарот во фармацевтската индустрија. Аптеките ДНА…

Добивај ги најновите вести во твоето сандаче