Galeksia втора година по ред е избрана за Platinum Partner на DMI

Ива Ј.
Особено се радуваме да ви споделиме дека втора година по ред сме избрани за Platinum Partner на престижниот Digital Marketing Institute од Ирска! На годишниот настан…

Ecom World Conference 2021 – Day 2

Ива Ј.
Официјално заврши најголемиот светски настан за е-трговија Ecom World Conference 2021 кој се одржа на 15-16 ноември 2021. Ова е првпат на едно место да се…

Што научивме од најголемиот настан за е-трговија?

Ива Ј.
На 15ти ноември започна најголемиот настан за е-трговија на глобално ниво: Ecom World Conference 2021. Овој настан го следат повеќе од 40.000 луѓе низ светот, присутни…

Galeksia ме доближи кон исполнување на моите цели

Ива Ј.
Моника е една од нашите најмлади студентки кои успешно ја завршија маркетинг програмата на Galeksia. Таа е позитивна и креативна личност која доста долго време ја…

Која е вредноста на сертификатот за дигитален маркетинг?

Ива Ј.
Дали си нов/а во оваа индустрија? Или пак можеби искусен дигитален маркетер што се прашува дали има некоја вредност од добивањето сертификат за дигитален маркетинг? Ако…

Работа на практичен проект за CRUX

Ива Ј.
Многу ни е драго кога споделуваме успешни приказни и проекти со тебе! Денес се дружиме со студентите кои работеа на практичен проект за нашиот learning partner…

Какви решенија понудија студентите за TBM Group?

Ива Ј.
Galeksia се стреми да гради цврсти односи со иновативни компании кои сакаат да ги искористат бенефитите на дигиталниот маркетинг со примање на нови и свежи идеи…

Се запишав во Galeksia заради професионален раст и развој

Ива Ј.
Денес ќе се запознаеш со Марија Наумова, професор по француски јазик и магистер по Меѓународни односи и дипломатија! „Новото нормално“ на кое нè навикна Covid 19,…

Неопходно е онлајн присуство за бизнисите

Ива Ј.
На програмата на Galeksia се запишуваат студенти со различен професионален background. Марија Николова е сопственик на CRUX, мала општествена одговорна компанија која се занимава со производство…

Galeksia ме охрабри да аплицирам за работа

Ива Ј.
Денес ви споделуваме една успешна приказна за која многу се радуваме и сме многу горди. Стефан Миовски се запишува на CDMP програмата без никакви предзнаења од…

Збир на корисни дигитални ресурси

Ива Ј.
Денес одлучивме да направиме нешто поразлично до сега. Преку овој блог пост виртуелно ќе те „прошетаме“ низ платформата на DMI на која имаат membership пристап нашите…

Со групата формиравме community каде секој учи од секого

Ива Ј.
Сара Пупалевска е дел од февруарската група на CDMP во Galeksia. За себе смета дека е оптимист, исклучително креативна и максимално посветена на секој предизвик со…

Сакам креативна и просперитетна професија како дигитален маркетер

Ива Ј.
Денес се дружиме со Наташа Сребренова Милески која учи на Galeksia директно од Швајцарија! Кога станува збор за онлајн едукација, можноста да се учи од секое…

Зошто да вложиш во едукација ова лето?

Ива Ј.
Доколку се прашуваше што да правиш ова лето и како да ги надополниш твоите дигитални знаења, we’ve got you covered! Ти претставуваме лимитирана летна понуда за…

Од почетник без предзнаење до Certified Digital Marketing Professional

Ива Ј.
Секогаш се радуваме кога споделуваме успешни приказни со вас! Запознајте ја Анѓела Милошевска, амбициозна девојка која на програмата на Galeksia се запиша без никакви предзнаења, а…

9 знаци дека си роден/а да бидеш дигитален маркетер

Ива Ј.
Изборот на вистинската професија е можеби најважната, а истовремено и исклучително тешка одлука што секој од нас ќе ја направи. Има луѓе кои се сигурни во…

Со сертификатот од Galeksia ние веќе сме ahead of the others

Ива Ј.
И покрај стекнатото знаење и факултетската диплома, Моника Каџибанова реши да ја продолжи својата едукација. Моника е амбициозен млад дигитален маркетер со голема желба за постојано…

Очекувам кариерна промена како дигитален маркетер

Ива Ј.
За да си студент на Galeksia не мора да имаш позадина или искуство во дигитален маркетинг. Денес се дружиме со Александар Погачник, советник за финансии кој…

Galeksia стана официјален Pearson VUE тест центар

Ива Ј.
После објавата дека Galeksia стана Platinum Partner на DMI, Galeksia доби уште едно големо признание. Официјално стана акредитиран Pearson VUE тест центар. Разговараме со Теодора и…

Anni Farm како Learning Partner ги отвора вратите за студентите на Galeksia

Ива Ј.
Нашиот тим на ментори и студенти се на почеток на уште една успешна соработка со компанија која е лидер на пазарот во фармацевтската индустрија. Аптеките ДНА…